Yaşam

Ecem Karavus: 50 gündür ailemden psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalıyorum

‘Pis Yedili’ ve ‘Dinle Sevgili’ dizilerinde rol alan oyuncu Ecem Karavus, sosyal medya hesabından bir görüntü yayınlayarak, 50 gün boyunca ailesinden manevi ve ekonomik şiddete maruz kaldığını duyurdu.

‘ZORBALIKLARA KARŞI MAKYAJ YAPACAĞIM’

Makyajlı bir fotoğrafını yayınlayan Ecem Karavus, şunları söyledi:

“Merhaba arkadaşlar, bugün muhteşem cildimle sizler için harika bir makyaj videosu çekmek isterdim ama sizin gözünüzde bizi nereye koyarsanız koyun bambaşka hayatlar yaşayabiliriz. Bu sefer zorbalığa karşı makyaj yapacağım. Daha doğrusu şiddetle mücadele edemeyen yüzümü düzeltmeye çalışmanın makyajı…”

‘YALNIZ DEĞİLSİNİZ, SUSMAYIN’

Karavus sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın her yerinde, özellikle de bu ülkede, birçok kadının maruz kaldığı aile içi psikolojik ve ekonomik şiddetin çok kötü bir örneğini yaşıyorum. Bu makyajın imkanları kısıtlı çünkü kişisel ihtiyaçlarıma ulaşamadım. 50 gündür baktığım eşyalarım ve engelli kedilerim. Bir insanı felaketten yeni çıkmış gibi bırakmak tam bir rezilliktir.” gösterge. Hayatım boyunca iyiliklerden ve hayatlara dokunmaktan beslendim. Kadın hakları için ailemin bile karşısına çıktım. Olan biten hiçbir şeyin sizinle ilgili olmadığını unutmayın, sadece şanssız bir dönemde çok kötü insanlarla karşılaştınız. Bir yerlerde sessiz kalman gerektiğini biliyorum. Yalnız değilsin, susma!”

Oyuncunun paylaşımına Ceren Hindistan, Melis İşiten, Sebile Ölmez ve Ümit Karalar gibi birçok fenomen yorum aldı. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu