Haber

İBB, İngiltere’den satın aldığı ‘Fatih Sultan Mehmet Madalyonunu’ Türkiye’ye Getiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İngiltere’deki bir müzayededen satın alınan ve İtalyan ressam Costanza de Ferrara’nın 1481 yılında yaptığı Fatih Sultan Mehmet Madalyonunu Türkiye’ye getiriyor. Madalyayı İngiltere’de teslim alan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Becerikli Polat, “Biz aldı, İstanbul’a getiriyoruz.Fatih Sultan Mehmet’in 542 yıl önce poz vererek yaptırdığı madalyon artık İBB’nin, dolayısıyla tüm Türkiye’nin, hepimizin.”

İBB, İtalyan ressam Costanza de Ferrara’nın 1481’de yaptığı Fatih Sultan Mehmet Madalyonu’nu Ekim ayında İngiltere’de düzenlenen bir müzayededen satın almıştı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Becerikli Polat, madalyonu almak için Londra’ya gitti. Polat, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “10 kez incelediğimiz Fatih S. Mehmet Tablosu’nu araştırmaya devam etsinler; 3 madalyon ve Bellini, Ferrara ve Giovanni’nin portreleri Victoria’da sergileniyor. ve Albert Müzesi. Ferrara sikkesini İstanbul’umuza getirmek için Londra’dayız” dedi.

Polat, İBB’nin müzayedede 38 bin liraya satın aldığı öğrenilen koinin teslim alındığını da sosyal medya hesabından duyurdu. Polat, “Aldık, İstanbul’a getiriyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in 542 yıl önce diktiği madalyon artık İBB’nin, dolayısıyla tüm Türkiye’nin, hepimizin. Güzelliklerde birleşen ülkemize hayırlı olsun. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu