Haber

LGS bugün yapılıyor!

8. sınıf öğrencilerimizin ve ailelerin heyecanla beklediği gün geldi çattı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav bugün 2 oturumda uygulanacak. Sözel alanı kapsayan ilk oturum 09.30’da başlayacak.

Öğrencilere Türkçe’den 20’şer, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil’den 10’ar soru sorulacaktır.

Toplam 50 soru için 75 dakika süre verilecektir. Saat 11.30’da başlayacak dijital oturum 80 dakika sürecek. Adayların Matematik ve Fen becerileri toplam 40 soru ile ölçülecektir.

İKİNCİ DÖNEM KONULARI OLMAYACAK

Deprem nedeniyle eğitim kaybının yol açtığı adaletsizliğin önüne geçmek için sorular 8. sınıfların sadece birinci tur bahislerinden hazırlandı.

İkinci dönem işlerinden öğrenciler sorumlu değildir.

SONUÇLAR 26 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK

LGS kapsamındaki merkezi sınav sonuçları 26 Haziran’da açıklanacak.

Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesinden öğrenilebilecek olup, sonuçlar posta ile gönderilmeyecektir.

ERDOĞAN SINAV GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Erdoğan, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı:

LGS’ye girecek ve ülkemizin geleceği olacak tüm çocuklarımıza Allah’tan zihin açıklığı ve büyük başarılar diliyorum. Türk Yüzyılının inşasında her birinize güveniyor; Sınavın size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.

torul-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu